O areálu

Rekreační středisko Březina se nachází na ostrově řeky Sázavy, 8 km od Zruče nad Sázavou a 300 m od vlakové zastávky posázavského pacifiku. V areálu tábora o rozloze 15 000 m² je prostor kde si lze zahrát fotbal, volejbal a spoustu dalších her. Samozřejmě všude kolem nádherná příroda, čerstvý vzduch, lesy, louky, kopečky i údolí.

Hned u tábora je velký jez, díky kterému se dá v řece bezpečně koupat a to i pro malé děti. K dispozici jsou v táboře i lodičky, na které se dají využít na klidné vodeě nad jezem.

V areálu se nachází hlavní budova s velkou kuchyní, prostornou jídelnou, velkou klubovnou a zastřešenou terasou.Další budova poskytuje zázemí pro marodku a je zde vybavená ošetřovna, dva pokoje pro marody a pokoj pro zdravotníka. V další části marodky se nachází zázemí pro vedení tábora. Poslední a velmi důležitá budova ukrývá sociální zařízení (sprchy a WC).

K ubytování táborníků slouží 40 chatiček po čtyřech lůžkách.

Pro podtržení táborové atmosféry, spíme ve spacích pytlích. Ale pokud někdo preferuje přeci jen svojí peřinku, nebudeme mu v tom bránit.