O nás

Jsme parta vedoucích, která jezdí jezdí spolu na dětský tábor víc jak 10 let. Do roku 2022 jsme jezdili na LTD HRYZELY 3.běh pro 200 dětí, ale po prodeji areálu, jsme museli začít s tábory jinde a s novým jménem. Nejsme tedy žádní nováčkové, ale naopak rokama prověření zkušení vedoucí.

Pro rok 2023 jsme záměrně vybrali menší areál s kapacitou 40 dětí. Je ale čas jít dál a tak letos budeme u řeky Sázavy v termínu 5-17.8 s kapacitou areálu cca 150 dětí. Máme zavedený systém, připravené a propracované celotáborové hry, která nás provází celý tábor. Každý den začínáme krátkými a vtipnými scénkami, které děti vtáhnou do děje a motivují je na celotáborovou hru, která je ten den čeká.

Děti jsou rozděleny do oddílů a každý má svého oddíláka, což pro děti je v podstatě na 14 dní náhradní mamka, taťka a hlavně NEJ kamarád v jedné osobě. Právě tyto oddíly mezi sebou soupeří během celého tábora. V rámci oddílů pak probíhají další hry a soutěže, které si připravuje konkrétní oddílový vedoucí, nebo vedoucí mezi sebou pro více oddílů. Oddíly máme smíšené, tedy kluci a holky dohromady. V chatičkách spí vždy odděleně. V rámci oddílu se snažíme mít děti stejné věkové kategorie, tak abychom pro ně mohli uzpůsobit program a hry.

Mezi další činnosti, do kterých se zapojuje celý tábor a jsou u nás dlouhodobě zavedené, patří oblíbené diskotéky, opékání buřtů, kytara, letní kino, celodenní výlet, táborová olympiáda.

Strava je pro děti zajišťovaná vždy čerstvá a pestrá z vlastní kuchyně. Děti mají k dispozici stravu 5 až 6 denně (snídaně, dopolední svačina, oběd včetně polévky, odpolední svačina, večeře a případně druhá večeře). Po celý den je zajištěný pitný režim (voda, čaj, šťáva).

Dětem, které pojedou na tábor poprvé, věnujeme náležitou péči, aby jejich adaptace na táborové prostředí proběhla hladce (individuální přístup, čtení pohádek před spaním atd.)

Na našem táboře lze poskytnout bezlepkovou a bezlaktózovou stravu, po předchozí dohodě s hlavním vedoucím.

Na úhradu pobytu lze čerpat i příspěvky od zaměstnavatelů (fondy FKSP, dle jejich podmínek), rádi vystavíme fakturu, stačí napsat mail nebo zavolat.

Po skončení pobytu vystavíme na požádání potvrzení pro pojišťovny na čerpání příspěvků.

Příspěvek pro rodiče poskytuje i Úřad práce, jejichž příjem se nachází na hranici minima. O příspěvek lze žádat na Úřadu práce dle Vašeho bydliště.

Tábor je vhodný pro děti od 7 do 15 let věku, po dohodě lze přimhouřit oko a domluvit se na výjimce.

Zdeněk Bernard – Hlavní vedoucí tábora s akreditací od Ministersta Škoství, Mládeže a Tělovýchovy ČR